Z okazji Święta KEN uczniowie z klas starszych pod opieką P. Magdaleny Tabor i P. Emiliana Hanca zorganizowali występy taneczne i wokalne.
Zdjęcia z uroczystości znajdują się w albumie fotograficznym.
Z okazji Święta KEN uczniowie z klas starszych pod opieką P. Magdaleny Tabor i P. Emiliana Hanca zorganizowali występy taneczne i wokalne.
Zdjęcia z uroczystości znajdują się w albumie fotograficznym.
Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej dzieci z klasy 2a przygotowały dla swojej wychowawczyni Pani Joanny Krawczyńskiej przepiękne laurki.
Podczas lekcji bibliotecznej uczniowie klasy 6 wykleili bardzo oryginalne prace. Ich zadaniem było stworzenie okładek do książki tematycznie związanej z Czerskiem.
Szkoła w Czesku kocha bieganie. Dlatego postanowiliśmy w niecodzienny sposób uczcić 100-lecie Niepodległości. Wspólnie planujemy przebiec jak największą ilość kilometrów! Poniżej regulamin akcji. Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Regulamin Akcji "Biegamy dla Niepodległej"
Organizator: Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Czersku
Adresaci: uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz sympatycy szkoły
Termin: 1.X-11. XI 2018
Cele akcji:
- uzbieranie jak największej liczby wybieganych kilometrów z okazji 100-lecia NIEPODLEGŁOŚCI;
- popularyzacja biegania jako sposobu na zdrowy tryb życia;
- integracja społeczności szkolnej.
Zasady udziału:
1. W akcji może wziąć udział kilkakrotnie każdy uczeń, nauczyciel, pracownik oraz sympatyk naszej szkoły.
2. Uczestnik pokonuje wyznaczony przez siebie dystans pod okiem osoby dokonującej pomiaru trasy.
3. Wynik każdego uczestnika jest zapisywany w zestawieniu zbiorczym.
4. Dorośli mogą zgłaszać pokonany dystans nauczycielowi wf-u, który go weryfikuje, lub dołączyć do rywalizacji utworzonej w aplikacji Endomondo ("Szkoła w Czersku biega dla Niepodległej"). KLIKNIJ TUTAJ
4. W ostatnim dniu akcji wybiegane odległości są sumowane.
5. W ramach akcji wyłoniona zostanie klasa oraz uczeń z największą ilością pokonanych kilometrów.
POWODZENIA
W świetlicy szkolnej każdy znajdzie dla siebie aktywność odpowiadającą jego zainteresowaniom i talentom. Cierpliwi i spostrzegawczy świetnie układają puzzle, wysportowani i gibcy grają w Twistera, lubiący prace plastyczne robią piękne łapacze snów z papierowych talerzyków, a innowacyjni konstruują rurkofon z Bum Bum Rurek i gadają przez niego ze sobą.
Więcej zdjęć znajdziecie w albumie fotograficznym.
W poniedziałek uczniowie klasy 2a biegali dla Niepodległej pokonując całkiem spore dystanse.
Brawo!
Dary lasu pachnące grzybami.
Udaną w zbiory wycieczkę do lasu odbyli uczniowie klasy 2a. Jesienny las zachęca do spacerów, które kończą się pełnym koszem grzybów.
Polecamy i zachęcamy do łączenia przyjemnego z pożytecznym.
Dnia 2 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, mająca na celu propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Najlepsi uzyskali Certyfikat Experta Tabliczki Mnożenia. Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Więcej zdjęć znajdziecie w albumie fotograficznym.
Już 6 października zapraszamy na Stadion Miejski na Gminne Święto
Latawca. Czekamy na Was od godziny 12:00. Jak co roku odbędą się zawody,
które rozpoczną się one od godziny 14:00. Będą one przeprowadzone w
dwóch kategoriach: na własnoręcznie przygotowany latawiec oraz ten
zbudowany w trakcie imprezy.
Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu:
Piotr Milewski - p.milewski@kulturagk.pl; 506 788 690
JENGA to zręcznościowo-umysłowa gra towarzyska, w której zadaniem graczy jest naprzemienne wyciąganie po jednym klocku z dowolnego piętra wieży i umieszczenie go na jej szczycie. Przy tej operacji należy uważać, by nie zniszczyć całej konstrukcji. Oczywiście przy każdym wyjętym i przemieszczonym klocku zadanie staje się coraz trudniejsze. Wieża może jednak utrzymać równowagę nawet przy dwukrotnym zwiększeniu swojej wysokości. Przegrywa osoba, która wyciągając lub kładąc klocek, przewróci wieżę.
W tę popularną grę wymagającą wiele zręczności, cierpliwości i skupienia grali uczniowie podczas zajęć w świetlicy szkolnej.
Na zajęciach artystycznych dzieci z klas młodszych i starszych poznają ciekawe techniki plastyczne, uczestniczą w plastycznych eksperymentach i tworzą zaskakujące, fantastyczne prace. Dzieci dowiedziały się i własnoręcznie wykonały z rzeczy, które dostępnych w każdym domu popularnego "slime", czyli sprytną plastelinę. Wykonywały też "Słodziako-potwory". Z okazji Dnia Kropki uczniowie stworzyli zakropkowane zwierzęta - bez użycia pędzli.
Więcej zdjęć z zajęć znajduje się w albumie fotograficznym.
29 września przypada rocznica urodzin Janiny Porazińskiej - autorki książek dla dzieci i młodzieży, współzałożycielki „Płomyka”. Za sprawą plakatów i lapbooków wykonanych przez uczniów klas V-VI przypomnieliśmy sobie jej utwory: Kichuś Majstra Lepigliny, W wojtusiowej izbie, Wesoła gromadka, Starodzieje, Smyku - smyku na patyku (wiersze), Kto mi dał skrzydła (o Janie Kochanowskim) czy Szewczyk Dratewka.
Warto zaznaczyć, że za swoją twórczość Janina Porazińska otrzymała szereg nagród i wyróżnień, m. in. Order Uśmiechu (1969 r.).
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania każdy oddział w szkole zorganizował lekcje, podczas których uczniowie, rodzice, bądź nauczyciele głośno czytali wybrane teksty.
Plakat - tajemnica znaków, słowa na wagę złota...
Aby zachęcić swoich kolegów i koleżanki do udziału w Dniu Głośnego Czytania uczniowie klasy VI kilka dni wcześniej wykonali plakaty i rozwiesili je na szkolnych korytarzach.
W dniu 28 września w klasie 2a każdy prezentował fragment swojej ulubionej książki czytając ją na głos koleżankom i kolegom. Również tym dniu klasa gościła mamę Adama O., która zaciekawiła uczniów kolejną książką o tytule "Biały Kieł" .
Klasa 7 świętowała głośno czytając książkę pt. "Igrzyska śmierci" Suzanne Collins zakupioną w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Chętni uczniowie kolejno czytali książkę swoim koleżankom i kolegom.
Klasa II b włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Tego dnia zaproszenie do wspólnego czytania dzieciom przyjęła mama naszego kolegi Filipa D. – Pani Edyta. Uczniowie z uwagą wysłuchali książki pt. „Szary Domek” Katarzyny Szostak. Następnie dowiedzieli się jakie korzyści płyną z głośnego czytania. Na koniec drugoklasiści głośno czytali fragmenty swoich ulubionych książek.
Dzieci z klasy III Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania świętowały czytając na świeżym powietrzu swoje ulubione książki.
Klasa 4a włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, czytając na lekcji języka polskiego wybrane historie znanych kobiet z książki "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek" (nowość zakupiona do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa). I choć tego samego dnia świętowaliśmy też Dzień Chłopca, to męska część 4a nie kręciła nosem na teksty poświęcone kobietom i zaangażowała się w czytanie na równi ze swymi koleżankami. Każda z tych historii zresztą ma uniwersalny wymiar, niezależny od płci, narodowości czy koloru skóry: pokazuje, że jeśli wystarczająco mocno wierzy się w spełnienie marzeń i konsekwentnie dąży do celu, można wygrać ze wszystkimi przeciwnościami losu.
Dzień Głośnego Czytania stał się dla uczniów klas Va, Vb i IVb znakomitą okazją do przyniesienia swoich ulubionych książek, do poczytania, posłuchania, porysowania. Dzięki czytaniu na głos rozwijamy wyobraźnię, budujemy między sobą więzi czy wzbogacamy słownictwo.
Więcej zdjęć znajdziecie TUTAJ.
Z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki z klasy III wręczyły chłopcom fantastyczne drewniane łamigłówki i życzyły dużo szczęćcia i radości.
Dziewczynki z klasy 2b z okazji Dnia Chłopaka obdarowały chłopców fantastycznymi prezentami i pysznymi słodkościami.
W poniedziałek 24 września na stadionie w Górze Kalwarii odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Ogromny sukces odnieśli uczniowie z naszej szkoły. Sztafeta dziewcząt zajęła II miejsce ustępując tylko dziewczynom ze SP nr 2 w Górze Kalwarii zaś sztafeta chłopców zajęla bardzo dobre III miejsce. Wielkie brawa!!!
Składy:
Sztafeta dziewcząt:
Małgorzata Sipak, Joanna Sipak, Zuzanna Morawska, Marta Kasprzyk, Maria Rytko, Natalia Kazubek, Sandra Szuchnik, Joanna Mietlińska, Małgorzata Powichrowska, Wiktoria Turowska.
Sztafeta chloców:
Kacper Zbroś, Krystian Witkowski, Krzysztof Pawłowski, Jakub Jarzynka, Szymon Koszałko, Mieszko Wojtas, Jan Szydłowski, Jakub Turowski, Igor Maciąg, Jakub Zaremba.
Dzieci z klas młodszych wysłuchały historii skąd wziął sie Order Uśmiechu. Poznały osoby, które juz zostały nagrodzone Orderem Uśmiechu. Klasy strarsze w świetlicy szkolnej obejrzaly film 'Niezwykły chłopak', który pokazuje jak ważne są tolerancja i szacunek dla drugiego człowieka.
Więcej zdjęć znajduje się w albumie fotograficznym.
W ubiegłym tygodniu, we czwartek 20.09.2018r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w indywidualnych biegach przełajowych. Zawody odbywały się na stadionie w Górze Kalwarii. Do przebiegnięcia była pętla, która liczyła ok 670 m. Z osiemnastu uczniów z naszej szkoły najlepiej pobiegli: Igor Maciąg - V miejsce, Marta Kasprzyk - V miejsce i Kacper Zbroś - VI miejsce. Cała trójka zakwalifikowała się do powiatowych biegów, które odbędą się 26 września w Piasecznie. Wielkie brawa należą się również pozostałym uczniom, za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Podczas spaceru po Czersku uczniowie klasy IIa poznawali znaki drogowe.
Celem zajęć było uświadomienie dzieciom obowiązku przestrzegania znaków ostrzegawczych: kształcenie pamięci, utrwalanie poznanych zasad ruchu drogowego.
Minął pierwszy tydzień projektu "Kultura na kołach" organizowanego przy współpracy z Ośrodkiem Kultury w Górze Kalwarii.
Odbyły się już zajęcia literackie, prowadzone przez p. Michała Malinowskiego, podczas których powstało 5 fantastycznych opowiadań, dotyczących historii naszej miejscowości. Grupa plastyczna, pod kierunkiem p. Marka Łukasika, zilustrowała stworzone opowiadania. Przed nami warsztaty ceramiczne i tworzenie muralu :-).
Powered by aSc EduPage