• Podróż po planetach z wirtualnym Małym Księciem – lekcja z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

Klasa 7a aktywnie uczestniczyła w lekcji języka polskiego, gdzie miała okazję zapoznać się z nowymi narzędziami cyfrowymi, czyli technologią rozszerzonej rzeczywistości, znaną jako AR (Augmented Reality). Współczesne dzieci posiadają własne smartfony lub tablety, które stanowią integralną część ich codziennego życia, dlatego warto wykorzystać te urządzenia również podczas zajęć edukacyjnych. Dzięki nim uczniowie mogą pracować w środowisku, które dobrze znają i w którym poruszają się na co dzień, co zdecydowanie sprzyja ich chęci do nauki.

Podczas lekcji, razem z Małym Księciem, uczniowie odbyli fascynującą trójwymiarową podróż po planetach. Dzięki technologii AR wirtualnie poznali postacie Małego Księcia i Lisa, mieli możliwość zaopiekowania się Różą, wyrywania baobabów i obserwowania dymiącego wulkanu. Cała lekcja została przeprowadzona zgodnie z zasadą BYOD (Bring Your Own Device), co oznaczało, że uczniowie przynieśli swoje własne smartfony. Na tych urządzeniach zainstalowali bezpłatną aplikację, do której przechodziło się za pomocą kodu QR umieszczonego na kartach książki Antoine'a de Saint-Exupéry’ego. Karty oznaczone symbolem czerwonej róży na górze sprawiły, że bohaterowie utworu ożywili się i mogli poruszać.

Młodzież z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem podróżowała po planetach, poznając ich mieszkańców. Lekcja nie tylko rozbudziła ich wyobraźnię, ale także umożliwiła wykorzystanie narzędzi multimedialnych w kontekście języka polskiego.

• Szkolny Finał WOŚP

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, absolwentów i przyjaciół naszej szkoły na TALENT SHOW oraz liczne atrakcje związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Już w najbliższą sobotę, 13.01 br., w godz. 13.00-16.00 czekamy na Was na sali gimnastycznej. Zagrajmy tego dnia razem dla WOŚP!

• Sportowe sukcesy

W dniach 4-5 stycznia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Baniosze odbyły się zawody sportowe w tenisie stołowym. W kategorii klas 4-6 uczennice z klasy 6 - Kaja Jaskólska, Maja Jędrzejczyk i Magdalena Raczyńska zajęły II miejsce, a w kategorii klas 7-8 uczennice klasy 7a - Wiktoria Rechnio i Martyna Seremak drugi rok z rzędu zajęły miejsce I. Gratulacje!