• Hymn szkoły

• Informujemy, że mamy już hymn!

muzyka: Barbara Kolago
          słowa: Anna Bernat

"Jesteśmy dziećmi Ziemi"

Świat się nie zaczął od Królewny Śnieżki
          Ani nawet od człowieka z gliny
          Skąd i kiedy wzięło się życie
          Nikt nie wie i nie zna przyczyny
          Aż nagle zjawił się człowiek
          Jak gwiazdy, planety, drzewa
          On tę Ziemię sobie oswoił
          Nauczył się kochać i śpiewać

Ref.: Jesteśmy dziećmi Ziemi tej
          Tak jak Ziemia jest dzieckiem gwiazd
          Wiruje nam wszechświat
          Ruch planet od wieków trwa
          Mamy prawo tu szczęście znać
          Tak jak niebo zna noc i dzień
          Jak drzewa swą zieleń
          Jak ptaki swój znają lot

A nasza Ziemia to przyjazna Ziemia
          Wokół gwiazdy znane i nieznane
          Wśród dróg mlecznych, komet, galaktyk
          Trwa życie i obroty planet
          Niech starczy światła, powietrza
          Dla wszystkich, co tutaj żyją
          Niech dzień się pod niebem uśmiecha
          Niech budzi w nas radość i miłość

Ref.: Jesteśmy dziećmi Ziemi tej...

O autorkach:

Barbara Kolago, wł. Maria Barbara Kolago (ur. 24 listopada 1946 roku w Warszawie) - muzyk, kompozytor, dziennikarz, sekretarz prasowy Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Jest absolwentką Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Warszawie. Początkowo ,jeszcze w czasie studiów uczyła rytmiki w przedszkolach i przedmiotów muzycznych w Szkołach Muzycznych 1 stopnia. W 1970 r. Rozpoczęła pracę w Polskim Radiu jako redaktor audycji muzycznych dla dzieci pod kier. prof. Lecha Miklaszewskiego. Pozostając na tym stanowisku ponad 20 lat przyczyniła się do rozwoju i popularyzacji muzyki komponowanej specjalnie dla młodych słuchaczy oraz do większego udziału w audycjach radiowych utalentowanych dzieci i wokalnych wybitnych zespołów dziecięcych.

Od wielu lat komponuje piosenki dla dzieci śpiewane w przedszkolach, szkołach, drukowane w podręcznikach szkolnych - głównie do tekstów poetek Doroty Gellner i Anny Bernat. Wśród ok.400 piosenek należy wymienić: "Popatrzcie na jamniczka", "Czary-mary","Kwiatki-bratki", "Kołysz nas,ziemio", "Jesteśmy dziećmi Ziemi" oraz "Jesienny kujawiaczek" (piosenka ta wykorzystana została w filmie Sławomira Fabickiego "Męska sprawa", który otrzymał Grand Prix Nagrodę Główną w kategorii najlepszy film krótkometrażowy oraz nominację do Oscara w 2002 r. w kategorii najlepszy film krótkometrażowy).

Napisała bardzo dużo piosenek charytatywnie na potrzeby zespołów dziecięcych i solistów, m.in. dla Zespołu Dzieciecego Serduszka, nad którym objęła patronat.

Od 1989 prowadzi społecznie zespół wokalno-taneczny Chochliki. Dzieci te występowały w audycjach radiowych i programach telewizyjnych, na koncertach w kraju i zagranicą, popularyzując polskie piosenki dla najmłodszych. Zespół nagrał kasety i płyty z kolędami, piosenkami ludowymi i rozrywkowymi. Najpopularniejsze z nich to: "Piosenki Zielonej Półnutki" (1987), "Dzieci-dzieciom -kolędy" (1989), "Z Tęczowym music- boxem kolędują- Irena Woźniacka i Chochliki" (1991), "Twoje,moje przeboje", "Roześmiane piosenki" (1989), "Chochliki 95" (1995), "Śpiewaj z nami ,Chochlikami" (1991), "Tęcza-cza-cza" (1992), "Wesoły dzień" (1998).

Barbara Kolago jest również autorką wielu audycji radiowych (m.in. "Abecadło z pięciolinii") i telewizyjnych. W roku 1992 rozpoczęła pracę jako redaktor programów dziecięcych w TV Polonia, gdzie pracowała do końca 2006 roku. Współtworzyła popularny wśród młodzieży program "Tęczowy Music Box", a dla widowni polonijnej m.in. "Polskie ABC" i "Na polską nutę". W 2007 roku uczyła swoich piosenek do tekstów Anny Bernat na antenie pr. I Polskiego Radia w programie „Radio dzieciom”.

W 2008 roku Wydawnictwo Pani Twardowska wydało śpiewnik z płytami CD zzawierający 66 znanych utworów dla dzieci autorstwa Barbary Kolago. Promocja książki miała miejsce 30 listopada 2008 roku w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego Polskiego Radia w Warszawie, gdzie w ramach "Poranka Muzycznego" transmitowanego w I pr. Polskiego Radia w koncercie "Kolorowe piosenki" najbardziej popularne utwory Barbary Kolago zaprezentował Chór Alla Polacca działający przy Teatrze Polskim - Operze Narodowej.

Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Anna Bernat (ur. 3 grudnia 1946 roku w Szczecinie) - polska poetka, autorka tekstów piosenek i tłumaczka.

Ukończyła Pomaturalną Państwową Szkołę Techniczną, uzyskując zawód "chemik laborant", w którym pracowała do 1978 roku. Jako poetka zadebiutowała w roku 1970 w konkursie Forum Poetów Hybrydy. Zdobyła w nim wyróżnienie. W 1971 roku nastąpił jej debiut radiowy. Była to audycja poetycka Dałam ci dziewczynę.

W kolejnym roku (1972) zaczęła pisać teksty piosenek, początkowo dla Andrzeja Dąbrowskiego i Teresy Tutinas. Później utwory z jej tekstami śpiewali również: Danuta Błażejczyk,Renata DanelKapela WarszawskaWaldemar KocońJolanta KubickaEwa KuklińskaKrystyna ProńkoŁucja PrusSława PrzybylskaIrena SantorLidia Stanisławska. Pisała także teksty dla zespołów dziecięcych (m.in. dla Zespołu Wokalnego Tęcza i grupy Chochliki).

Współpracowała m.in. z takimi kompozytorami, jak: Leszek BogdanowiczZbigniew Ciechan, Renata Danel, Andrzej Dąbrowski, Barbara KolagoJerzy MilianEdward PałłaszJerzy Wasowski.

Jest też autorką tekstów kolęd i pastorałek. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (Oddział Warszawski). Jest współscenarzystką i współautorką dialogów serialu Klan oraz autorką i scenarzystką programów: DomisieAla i As.