• Regulamin wycieczki

• REGULAMIN WYCIECZKI

1. Podstawowym celem wycieczki jest realizacja celów dydaktyczno – wychowawczych.

1. Relacje uczeń – uczeń:
            1. Szanujemy potrzebę prywatności,
            2. Pamiętamy o istnieniu pojęcia „cudza własność”,
            3. Dbamy o przyjazną atmosferę tak, aby nikt nie czuł się samotny i wyobcowany,
            4. Nie stosujemy przemocy,
            5. Uznajemy istnienie odmiennego zdania na dany temat.

1. Relacje uczeń – opiekun, opiekun – uczeń:
            1. Szanujemy się nawzajem,
            2. Uczestników obowiązuje stosowanie się do poleceń opiekunów.

1. Każdy uczestnik wycieczki zobowiązany jest:
            1. Zapoznać się z zasadami regulaminu wycieczek szkolnych i bezwzględnie się do nich stosować.
            2. Zapoznać się z harmonogramem wycieczki oraz bezwzględnie go przestrzegać.
            3. Wykonywać polecenia oraz dostosować się do nakazów i zakazów wydawanych przez organizatorów (opiekunowie, kierownik, przewodnik, kierowca, pilot).
            4. Zachowywać się w sposób kulturalny i zdyscyplinowany. Twoje zachowanie może mieć wpływ na bezpieczeństwo innych osób!
            5. Nie oddalać się od grupy.
            6. Przestrzegać zasad poruszania się po drogach, transportu zbiorowego, bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
            7. Informować opiekunów o jakichkolwiek sytuacjach niebezpiecznych mogących zagrażać życiu i zdrowiu uczestników wycieczki.
            8. Zgłaszać opiekunowi wycieczki wszelkie objawy złego samopoczucia.
            9. Dostosować się do obowiązujących w obiektach muzealnych regulaminów.
            10. Dbać o czystość, ład i porządek w miejscach, w których się przebywa.
            11. Kulturalnie odnosić się do opiekunów, kolegów i innych osób.
            12. Pomagać słabszym, mniej sprawnym.
            13. Bezwzględnie przestrzegać zakazu palenia papierosów, picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz innych środków odurzających lub dopingujących.

Wobec uczestników, którzy nie przestrzegają regulaminu i zasad przepisów bezpieczeństwa, będą wyciągane konsekwencje zgodnie z WSO. Uczestnictwo danego ucznia w następnych wycieczkach organizowanych w szkole zależy od decyzji kierownika wycieczki..

W przypadku naruszenia przez ucznia punktu 4 podpunkt m zawiadamia się jego rodziców (prawnych opiekunów) oraz dyrektora szkoły. Rodzice (prawni opiekunowie) zobowiązani są do natychmiastowego odebrania dziecka z wycieczki. W przypadku konieczności wezwania karetki w związk z naruszeniem tego punktu regulaminu kosztami obciążani są rodzice (prawni opiekunowie).

Za szkody wyrządzone przez ucznia odpowiedzialność ponoszą rodzice