• ZASADY ZDALNEJ NAUKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CZERSKU

OGÓLNE ZASADY ZDALNEJ NAUKI

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W CZERSKU

OBOWIĄZUJĄCE W DNIACH

OD 25.03.2020. DO 10.04.2020.:

KANAŁY KOMUNIKACJI: UCZEŃ - NAUCZYCIEL - RODZIC:

1. Podstawową formą komunikacji pozostaje strona internetowa szkoły i zakładka NAUCZYCIELE/ PRZEDMIOT/KLASA.

2. Rodzice utrzymują codzienny kontakt z nauczycielami przez dziennik elektroniczny

(w godzinach 8.00 - 15.00)  można wysyłać e -maile).

3. UCZEŃ WCHODZI W ZAKŁADKĘ WYCHOWAWCA/ PLAN LEKCJI i sprawdza, jakie lekcje ma zaplanowane na kolejny dzień. Gdy tylko dostaniemy wytyczne, postaramy się umieścić plan lekcji na kolejny tydzień.

4. W środę 25.03. obowiązuje PLAN, jaki uczniowie znają ze szkoły.

5. Najpóźniej o tej samej godzinie, o której rozpoczynałaby się dana lekcja w szkole, NAUCZYCIEL umieszcza materiał dla ucznia.

6. Ze względu na fakt, że nie wszyscy UCZNIOWIE mają dostęp do materiałów w czasie rzeczywistym, uznajemy, że uczeń był w szkole, jeśli skorzystał z materiałów w ciągu całego dnia (np. po powrocie rodziców z pracy lub po zwolnieniu komputera przez rodzeństwo) i odesłał do nauczyciela informację zwrotną o nauce ucznia,  w takiej formie o jaką prosił nauczyciel.

7. Jeśli uczeń jest chory i nie może uczestniczyć w lekcji, należy to zgłosić do godz.9.00 danego dnia, tak aby była to nieobecność usprawiedliwiona.

8. Nauczyciele pracują, opierając się na podręcznikach szkolnych, podręcznikach on -line, platformach rekomendowanych przez MEN. Realizacja podstawy programowej NIE OZNACZA realizacji każdej strony w podręczniku i ćwiczeniach. Nauczyciele, ze względu na dobro każdego dziecka, wybiorą te treści, które są niezbędne do dalszej edukacji.

9. To nauczyciele ustalą wspólnie NOWE ZASADY OCENIANIA w trakcie ZDALNEJ NAUKI, o których zostaną powiadomieni rodzice i uczniowie niezwłocznie po ich uchwaleniu przez Radę Pedagogiczną.

10. Wierzymy, że wspólnie przetrwamy ten trudny dla wszystkich czas. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja wielu rodzin jest w tej chwili trudna i chcemy zapewnić wszystkim uczniom porównywalne warunki do nauki, co niestety jest rzeczą niewykonalną.

Zapewniamy Państwa, ze dołożymy wszelkich starań, abyśmy wspólnie przetrwali tę sytuację, z którą mierzymy się jako społeczność szkolna.

9. Uruchomiliśmy dla Państwa dodatkowe telefony służbowe, na które można dzwonić, by uzyskać pomoc: