• Drogi rodzicu/ opiekunie!

Jeśli:

• martwi Cię zachowanie Twojego dziecka,
        • niepokoją Cię jego wyniki w nauce,
        • coś się dzieje w Twojej rodzinie i boisz się, jaki to będzie miało wpływ na Twoje dziecko,
        • zachowanie Twojego dziecka nagle się zmieniło, a nie wiesz dlaczego,
        • Twoje dziecko jest nieśmiałe lub agresywne i chciałbyś mu pomóc to zmienić,
        • chciałbyś poprawić lub pogłębić relacje ze swoim dzieckiem,
        • nauczyciele zwracają uwagę, że w szkole z dzieckiem się coś dzieje (ma problemy
        • z koncentracją, ma trudności w nauce, łatwo wpada w gniew, ma trudności
        • z przestrzeganiem dyscypliny, jest lękliwe lub wycofane itd.),
        • Twoje dziecko zachowało się tak, że czujesz się zaskoczony i chcesz się upewnić czy wszystko jest w porządku,
        • chcesz się zasięgnąć porady dotyczącej instytucji świadczącej pomoc dziecku i rodzinie, a także placówek specjalistycznych (diagnostycznych i leczących),

Przyjdź – razem spróbujemy się temu przyjrzeć.

Moja praca bez Twojego udziału nie przyniesie dużych efektów. Pewnie czasem Cię dziwi, niepokoi, a może nawet złości, że zapraszam Ciebie na rozmowę. A może obawiasz się, że będziesz oceniany jako rodzic. To są zupełnie naturalne odczucia. Jako rodzic/ opiekun jesteś najważniejszy dla swojego dziecka i dlatego tak ważne jest, żebyśmy wspólnie starali się znaleźć rozwiązanie.

Dla rodziców dzieci młodszych oraz starszych:

Kołakowski Artur,Pisula Agnieszka "Sposób na trudne dziecko"  (sam tytuł mówi wiele m.in. znaleźć można jak skutecznie wydawać polecenia, dziecięce wybuchy złości, jak radzić sobie z niepożądanymi zachowaniami...)

MacKenzie "Kiedy pozwolić?Kiedy zabronić?"

Faber A., Mazlish E. "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły"

Dla rodziców dzieci młodszych:

Obuchowska Irena "Dzieci małe i duże"

Obuchowska Irena "Nasze dzieci"

Obuchowska Irena "Kochać i rozumieć"

ANTYNARKOTYKOWY TELEFON ZAUFANIA

TEL. 0801-199-990