- O patronie
- Uzasadnienie wyboru
- Sztandar
- Hymn szkoły
- Kawalerowie Orderu Uśmiechu
- Nasi sponsorzy
- Uroczystość nadania imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu - sprawozdanie
- Odwiedzili nas...
- księga pamiątkowa
- Dzień Patrona - 27 kwietnia 2018 roku - "Roztańczony Dzień Patrona"
- Integracja szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
- Kawalerami Orderu Uśmiechu zostali:
- Przyjaciele Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Czersku
- Historia szkoły
- Ceremonia wręczenia Orderu Uśmiechu dr Małgorzacie Wieniawskiej
- Dzień Patrona - 30 listopada 2018 roku "Nauka jest super!"
- Dzień Patrona - "Urzekło nas Urzecze"
Hymn szkoły
Informujemy, że mamy już hymn!muzyka: Barbara Kolagosłowa: Anna Bernat
"Jesteśmy dziećmi Ziemi"
Świat się nie zaczął od Królewny ŚnieżkiAni nawet od człowieka z glinySkąd i kiedy wzięło się życieNikt nie wie i nie zna przyczynyAż nagle zjawił się człowiekJak gwiazdy, planety, drzewaOn tę Ziemię sobie oswoiłNauczył się kochać i śpiewać
Ref.: Jesteśmy dziećmi Ziemi tejTak jak Ziemia jest dzieckiem gwiazdWiruje nam wszechświatWiruje nam wszechświatRuch planet od wieków trwaMamy prawo tu szczęście znaćTak jak niebo zna noc i dzieńJak drzewa swą zieleńJak drzewa swą zieleńJak ptaki swój znają lot
A nasza Ziemia to przyjazna ZiemiaWokół gwiazdy znane i nieznaneWśród dróg mlecznych, komet, galaktykTrwa życie i obroty planetNiech starczy światła, powietrzaDla wszystkich, co tutaj żyjąNiech dzień się pod niebem uśmiechaNiech budzi w nas radość i miłość
Ref.: Jesteśmy dziećmi Ziemi tej...
O autorkach:
Barbara Kolago, wł. Maria Barbara Kolago (ur. 24 listopada 1946 roku w Warszawie) - muzyk, kompozytor, dziennikarz, sekretarz prasowy Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.Jest absolwentką Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Warszawie. Początkowo ,jeszcze w czasie studiów uczyła rytmiki w przedszkolach i przedmiotów muzycznych w Szkołach Muzycznych 1 stopnia. W 1970 r. Rozpoczęła pracę w Polskim Radiu jako redaktor audycji muzycznych dla dzieci pod kier. prof. Lecha Miklaszewskiego. Pozostając na tym stanowisku ponad 20 lat przyczyniła się do rozwoju i popularyzacji muzyki komponowanej specjalnie dla młodych słuchaczy oraz do większego udziału w audycjach radiowych utalentowanych dzieci i wokalnych wybitnych zespołów dziecięcych.
Od wielu lat komponuje piosenki dla dzieci śpiewane w przedszkolach, szkołach, drukowane w podręcznikach szkolnych - głównie do tekstów poetek Doroty Gellner i Anny Bernat. Wśród ok.400 piosenek należy wymienić: "Popatrzcie na jamniczka", "Czary-mary","Kwiatki-bratki", "Kołysz nas,ziemio", "Jesteśmy dziećmi Ziemi" oraz "Jesienny kujawiaczek" (piosenka ta wykorzystana została w filmie Sławomira Fabickiego "Męska sprawa", który otrzymał Grand Prix Nagrodę Główną w kategorii najlepszy film krótkometrażowy oraz nominację do Oscara w 2002 r. w kategorii najlepszy film krótkometrażowy).
Napisała bardzo dużo piosenek charytatywnie na potrzeby zespołów dziecięcych i solistów, m.in. dla Zespołu Dzieciecego Serduszka, nad którym objęła patronat.
Od 1989 prowadzi społecznie zespół wokalno-taneczny Chochliki. Dzieci te występowały w audycjach radiowych i programach telewizyjnych, na koncertach w kraju i zagranicą, popularyzując polskie piosenki dla najmłodszych. Zespół nagrał kasety i płyty z kolędami, piosenkami ludowymi i rozrywkowymi. Najpopularniejsze z nich to: "Piosenki Zielonej Półnutki" (1987), "Dzieci-dzieciom -kolędy" (1989), "Z Tęczowym music- boxem kolędują- Irena Woźniacka i Chochliki" (1991), "Twoje,moje przeboje", "Roześmiane piosenki" (1989), "Chochliki 95" (1995), "Śpiewaj z nami ,Chochlikami" (1991), "Tęcza-cza-cza" (1992), "Wesoły dzień" (1998).
Barbara Kolago jest również autorką wielu audycji radiowych (m.in. "Abecadło z pięciolinii") i telewizyjnych. W roku 1992 rozpoczęła pracę jako redaktor programów dziecięcych w TV Polonia, gdzie pracowała do końca 2006 roku. Współtworzyła popularny wśród młodzieży program "Tęczowy Music Box", a dla widowni polonijnej m.in. "Polskie ABC" i "Na polską nutę". W 2007 roku uczyła swoich piosenek do tekstów Anny Bernat na antenie pr. I Polskiego Radia w programie „Radio dzieciom”.
W 2008 roku Wydawnictwo Pani Twardowska wydało śpiewnik z płytami CD zzawierający 66 znanych utworów dla dzieci autorstwa Barbary Kolago. Promocja książki miała miejsce 30 listopada 2008 roku w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego Polskiego Radia w Warszawie, gdzie w ramach "Poranka Muzycznego" transmitowanego w I pr. Polskiego Radia w koncercie "Kolorowe piosenki" najbardziej popularne utwory Barbary Kolago zaprezentował Chór Alla Polacca działający przy Teatrze Polskim - Operze Narodowej.
Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
Anna Bernat (ur. 3 grudnia 1946 roku w Szczecinie) - polska poetka, autorka tekstów piosenek i tłumaczka.
Ukończyła Pomaturalną Państwową Szkołę Techniczną, uzyskując zawód "chemik laborant", w którym pracowała do 1978 roku. Jako poetka zadebiutowała w roku 1970 w konkursie Forum Poetów Hybrydy. Zdobyła w nim wyróżnienie. W 1971 roku nastąpił jej debiut radiowy. Była to audycja poetycka Dałam ci dziewczynę.
W kolejnym roku (1972) zaczęła pisać teksty piosenek, początkowo dla Andrzeja Dąbrowskiego i Teresy Tutinas. Później utwory z jej tekstami śpiewali również: Danuta Błażejczyk,Renata Danel, Kapela Warszawska, Waldemar Kocoń, Jolanta Kubicka, Ewa Kuklińska, Krystyna Prońko, Łucja Prus, Sława Przybylska, Irena Santor, Lidia Stanisławska. Pisała także teksty dla zespołów dziecięcych (m.in. dla Zespołu Wokalnego Tęcza i grupy Chochliki).
Współpracowała m.in. z takimi kompozytorami, jak: Leszek Bogdanowicz, Zbigniew Ciechan, Renata Danel, Andrzej Dąbrowski, Barbara Kolago, Jerzy Milian, Edward Pałłasz, Jerzy Wasowski.
Jest też autorką tekstów kolęd i pastorałek. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich (Oddział Warszawski). Jest współscenarzystką i współautorką dialogów serialu Klan oraz autorką i scenarzystką programów: Domisie, Ala i As.